R E V I E W / One Piece

15. června 2014 v 9:34 | Bee |  R E V I E W S

Name: One Piece ワンピース
Type: TV
Episodes: Unknown
Status: Currently Airing
Aired: Oct 20, 1999 to ?
Producers: Toei Animation, FUNimation EntertainmentL, Fuji TV, 4Kids EntertainmentL, TAP Genres: Action, Adventure, Comedy, Drama, Fantasy, Shounen, Super Power
My rating: (10/10)


▪DĚJ
Ve světě One Piece, kde lidé dokážou ovládat živly, sekat železo, skákat ve vzduchu či natahovat všechny své části těla, se narodil muž jménem Gold Roger. Nevíme, jaké měl schopnosti, nevíme, jaké měl pocity - víme jen, že jednoho dne se rozhodl stát se pirátem. Proplouval řeky i moře, nabíral svou posádku, objevoval nová a nová místa, dokud neovládl všechna moře - North blue, South blue, East blue a West blue - a stal se tak pirátským králem. Tohoto legendárního a jediného opravdu svobodného muže s podivným slamákem na hlavě však z neznámých příčin dopadla marína, která se snaží udržovat svět v rovnováze a pochytat všechny piráty. Bohatství, sláva, moc - muž, který vlastnil všechny věci na světě, Gol D. Roger, vyřkl svá poslední slova na popravišti a inspiroval jimi všechny lidi po celém světě:


Započal tak velkou éru pirátů, která zahltila celý svět. A i jeden gumový muž, ke kterému se dostal onen legendární slamák, muž který snědl kouzelné ovoce Gomu gomu no Mi, Monkey D. Luffy, aneb Slamák ("Mugiwara no Luffy") se vydává na cestu za přáteli, posádkou, dobrodržstvím a největším pokladem světa: One Piece!

▪MŮJ NÁZOR
Ohledně One Piece jsem vždy byla velice skeptická. Usazená na židli dokonalé grafiky 21. století, sledujíc naivní příběhy o přátelství a síle alá ,,nemám skil, hele, už ho mám", mě ani nenapadlo, že bych se na One Piece vůbec měla začít dívat. Naruto, jako výplod 20. století s jinou, poněkud méně propracovanou grafikou, mě samozřejmě zaujal - byl originální, propracovaný, napínavý a spoustu dalších věcí, co Naruto Shippuden v tého rozhodně není. Ale piráti?
Nakonec jsem se k tomu dokopala. A musím říct, že One Piece mě chytlo za srdce už v okamžiku, kdy Luffy vyskočil z barelu. Možná to bylo tím, že jsem měla psychickou krizi - a v dobách psychické krize je hloupý naivní hrdina s širokým úsměvem na tváři právě ta jedna z mála věcí, co vás z té kupy sraček dokáže vytáhnout.
One Piece mě pohltilo do té míry, že jsem zapomněla na realitu. Padesát dílů za den se stalo mou rutinou. Nové a nové příběhy jsem hltala jedním dechem, lidé, co se postupem času přidávali do Luffyho posádky mě nepřekvapovali o nic míň, co samotný příběh a jeho vývoj. Eiichiro Oda je jednoduše génius. A ačkoliv v manze najdete spoustu chyb - jako třeba že v prvním volume na Shanksově vlajce není jeho znak, ale normální pirátská lebka - stejně je vám to jedno a po nějaké té chvíli začnete Odu uctívat jako Boha. Protože on jím je. Kdo jiný by dokázal takové téma, jako jsou piráti, ztvárnit do podoby nejprodávanější mangy na světě?

Ale teď už bych to měla rozdělit.

▪GRAFIKA
Zezačátku mě příliš nenadchla. Jednoduchá, skoro nestínovaná - ale jak se časem lepšil Oda, lepšila se grafika a teď, jakožto poloviční weaboo, můžu říct, že na anime, které má šest set dílů, je to grafika nadpozemská. Možná teď nechápavě kývete hlavou a pomalu odcházíte od počítače s tím, že Bee je maniakální idiot a blázen - ale zapřemýšlejte se nad tím. Vezmu si třeba Noragami. Kolik že má dílů - 12? Ano, 12. Skvělý příběh, výborná grafika. Manga se začala vydávat roku 2012, anime roku 2014, což znamená, že studio Bones mělo dva roky na ztvárnění dokonalé animace, která ono dvanáctidílné anime provází. Už doufám chápete, že jsem na větu "One piece má příšernou grafiku!" až abnormálně alergická.

▪PŘÍBĚH
Pohltí vás tak, že si skoro ani nevšimnete fillerů, kterých je tam nějakých… Patnáct? Já jsem postřehla čtyři, které vážně nešly přehlédnout - ono když hodíte do největší války fillery a zabijete tak napětí, které jste přechozích dvacet dílů vytvářeli, moc si toho nevšimnout nejde. Příběh samotný - i vás feelless, co navštěvujete blog další feelless osoby - vás tolikrát rozbrečí, že to po chvíli nebudete moct spočítat. Dokonce i loď (ano, čtete správně, loď) minimálně zamává vašim vnitřním klidem. Nebudu spoilerovat, měli byste to prožít sami. Hm a - nelajkujte One piece stránky, nevyhledávejte spoilery, NIC. Já to udělala a nejraději bych si za to dala facku.

▪OP/ED
Jak pomalu jdete s dějem One Piece, každý opening vám přijde čím dál víc epičtější. Zezačátku to však bude hrůza. Vážně. Chvíl bude trvat, než si na openingy zvyknete, ale jakmile se dostanete přes fázi ,,Co to kurva je?!" a přejdete na ,,Už to zní líp…", bude to lepší a lepší. Obzvlášť první opening si zamilujete - možná ne hned, ale časem určitě. Endingy vám reportovat nemůžu. Pokaždé jsem se těšila na další díl tak moc, že jsem sotva zaslechla první tóny.

Teď si s OP dávám pauzu. Snažím se zapomenout co nejvíc dílů a čekat do té doby, než budu připravená tohle dokonalé anime prožít znovu a ladně projít Dressrosou, aniž bych musela čekat na další díly. Jít s vydáním jsem vydržela tři týdny. A málem jsem umřela. Být abstinentem je vážně těžké.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbila se ti recenze?

Ano 70% (7)
Trochu 20% (2)
Ne 10% (1)

Komentáře

1 Aya Evans Aya Evans | Web | 16. června 2014 v 20:47 | Reagovat

One Piece je super anime.

2 Kayu Kayu | Web | 7. července 2014 v 15:08 | Reagovat

Na One Piece jsem nedávno taky začala koukat. Neuvěřitelně mě to chytlo, takže  teď hltám jeden díl za druhým :D

3 Aya Aya | Web | 18. října 2014 v 18:54 | Reagovat

Víš, že tvoje recenze na One Piece je úplně první, kterou jsem na něj kdy četla? Myslím, že to je úžasný... Asi hodně lidí mělo stejný pohled na OP, než se do něj pustili... Je to děsně divný a měla jsem to tak taky. Piráti mi přišli strašně mimo mě, i když jsem Piráty z Karibiku měla vždycky moc ráda... Možná šlo o ten svět, ten geniální velkolepý svět, u kterého jsem si myslela, že se s ním nedokážu zžít. Možná jsem si myslela, že mě prostě nedostane OP stejně tak jako to udělal Naruto a Bleach... Ale on to dokázal. Znovu prožívám to, co jsem zažila s těmi dvěma. Rozhodla jsem se, že jestli někdy narazím na anime podobné Bleachi nebo Narutovi, už ho nezhltnu naráz tak rychle a budu si ho vychutnávat pomalu, po malých částech, aby mi vydželo na delší dobu... něco jako Gintama. :D OP mám asi na zbytek svého života. :D Oda je vážně génius a i když jsem se na mangu ještě nepodívala blíž, rozhodně ovládá to, co Kishi nebo Tite postrádají. Je boží.
I když u mě má velký význam pro hodnocení anime animace, rozhodně nic nezavrhuji... až na jisté vyjímky... nesnáším moe... fakt moc... Popravdě, mně se děsně líbí stará animace OP a příjde mi mnohem hezčí než ta nová ((ale full HD, awww >////<.. tomu asi neodolám''''), no nechám se překvapit. Hudba je na mě asi až moc veselá a plná štěstí, radosti... každopádně všechny hudební kousky si mě do toho 137. dílu dostaly. OP je úžasný velký příběh plný úžasných velkých charakterů s neuvěřitelnými osudy... Závidím jím jejich dobrodružství... hrozně moc.
Ta původní verze recenze byla boží, ale tahle je boží na třetí! Vážně! *^* (a ten anime seznam s gify byl taky, tak je tam laskavě vrať! *^*)
Aishiterrruuuu!

4 Yasuko-chan~ Yasuko-chan~ | Web | 8. listopadu 2014 v 20:12 | Reagovat

Já se opravdu nemohu dokopat k tomu, abych se na to podívala. Naruto mě chytl tolik, že mě nezajímal počet dílů, ale One Piece.. zkrátka mě odrazuje grafika a to zmíněné "natahování končetin".
Mohu říct, že se na OP nepodívám a to i kdybych četla sebelepší a vychvalující recenze!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama